تبلیغات
حفاظت از محیط زیست - راهکار کشورهای سراسر جهان برای مقابله با آلودگی هوا
شهرهای بزرگ جهان چگونه با آلودگی هوا می‌جنگند؟
به دنبال تشدید آلودگی هوا اغلب شهرهای بزرگ و صنعتی و پرجمعیت دنیا که به عنوان شهرهای آلوده در جهان معرفی شده‌اند، راهکارهایی در پیش گرفته اند تا بلکه از این معضل بزرگ کم کنند. هر کشور هم روش خاصی را برای پیروزی در این جنگ پیش می گیرد.
تا پایان سال۲۰۲۰، بیش از ۶۵ میلیون خودرو در سراسر جهان گازسوز می شود
چند سال است که خودروهای موتورهای دیزلی در کشورهای اروپایی کاملا جا افتاده است. در برخی از کشورها برای جلوگیری از آلودگی هوا برای تردد هواپیماها نیز تدابیری اندیشیده شده است.وزیران محیط زیست اتحادیه‌ اروپا تصمیم گرفتند که خطوط هوایی را مشمول قانون جلوگیری از آلودگی محیط زیست کنند. هدف از این قانون کاهش دی‌اکسید کربن به میزان ۲۰ درصد تا سال ۲۰۲۰ است.
چین
 چینی‌ها سرانجام برای مقابله با آلودگی هوا دست به کار شدند و عجیب‌ترین راه حل‌های دنیا را برای مقابله با آلودگی‌ها مورد استفاده قرار دادند.
از جمله راه حل‌های عجیب کشور چین برای مهار آلودگی هوا، پرتاب ین نقره به ابر‌ها برای تولید کریستال‌های یخ و ایجاد بارندگی به شکل برف یا باران است، دولت چین در نظر دارد که موشک‌هایی را برای این منظور به آلمان پرتاب نماید.
راه حل دیگر کشور چین استفاده و ساخت آسمان خراش‌های بسیار بلند و پاشیدن آب از آن ارتفاع به آسمان است.

فرانسه
شهرداری پاریس عزم جدی دارد برای مقابله با آلودگی هوا در پنج سال آینده مسیرهای ویژه دوچرخه در شهر را گسترش دهد و ۱۰ هزار پارکینگ دوچرخه بسازد. برای این منظور ۱۵۰ میلیون یورو هزینه خواهد شد.

شهردار سوسیالیست پاریس محق است که با افتخار اعلام ‌کند، برای پاریسی‌ها «دوران جدیدی آغاز می‌شود». او مصمم است کلان‌شهر محبوبش را تا سال ۲۰۲۰ به "پایتخت دوچرخه" تبدیل کند.
مکزیک 
کلانشهر مکزیکوسیتی پایتخت مکزی به عنوان یکی از موفق ترین شهرهای دنیا در مقابله با آلودگی هوا شناخته می شود. سال ۱۹۹۲ سازمان ملل این شهر را به عنوان آلوده‌ترین شهر جهان معرفی کرد. مشهور بود که در این شهر به خاطر آلودگی هوا پرنده‌ها در هنگام پرواز می‌مردند و روی زمین می‌افتادند. 
کارخانه‌های و مراکز صنعتی مجبور شدند که حومه شهر را ترک کنند و به مناطق دورتر بروند. با پرداخت وام خودروها و تاکسی‌های فرسوده با روالی منظم تعویض شدند. متروی مکزیکو سیتی خیلی سریع با کمک الزامی همه بخش‌ها راه‌اندازی شد که حالا ۱۲ خط دارد. با سهولت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مردم تشویق شدند تا کمتر از خودروهای شخصی استفاده کنند.مقام‌های دولت مکزیک این راهکارها را منسجم و سریع پیاده کرده‌اند: کاهش استفاده از خودروهای شخصی،بهبود کیفیت خودروها،گسترش سیستم نقلیه عمومی،اصلاح کیفیت بنزین.


تاریخ : شنبه 12 فروردین 1396 | 04:35 ب.ظ | نویسنده : فاطمه پوررضائیان | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.